O OŚRODKU

Ośrodek wypoczynkowy „Pod Wydmą” w Dąbkowicach położony jest na Mierzei Bukowskiej pomiędzy jeziorem Bukowo a morzem (Wybrzeże Środkowe). Posiada bezpośrednie wejście na plażę, która rozciąga się w odległości 5km, aż do pierwszej miejscowości (Dąbki). Na ogrodzonym i dozorowanym terenie znajduje się 9 domków campingowych typu „BRDA”, 5 domków typu holenderskiego, dom wypoczynkowy (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami) oraz domek całoroczny dla 8 osób z kominkiem tzw. „Bosmanówka”.

Ośrodek posiada wewnętrzny parking, niewielki plac zabaw dla dzieci: piaskownica, huśtawki, ławeczki, zjeżdżalnie, drabinki, domek. Posiadamy również niewielką świetlicę dla dzieci, urządzoną w drewnianym domku, w której są stoliki , krzesełka. Piłkarzy ki, zabawki, gry, a w pochmurne wieczory wyświetlamy bajki na projektorze. Dla wszystkich jest dostępne miejsce na ognisko i do grillowania, wędzarnia, oraz „piec chlebowy”.  Na terenie znajduje się bar – smażalnia z ogródkiem i miejscem do biesiadowania a w sąsiednim ośrodku mogą Państwo korzystać z kawiarni i drink baru.

Na zwolenników sportów wodnych czeka rozległe jezioro Bukowo oraz wody wybrzeża. W pobliskich Dąbkach co roku rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingowe. Tu również można w ciągu urlopu wyrobić kartę żeglarską lub też korzystać ze szkółki windsurfingu.

Dąbkowice są rajem dla wędkarzy – morze i jezioro jednocześnie do połowów w tym samym czasie to rzadkość. Więcej o wędkowaniu przeczytacie Państwo na podstronie „Oferta dla wędkarzy”. Jesienią zaś zapraszamy grzybiarzy oraz polujących na ptactwo. Na miłośników przyrody, fotografowania Dąbkowice są niewyczerpanym źródłem nowych „obrazów”. Z tego też powodu odwiedzają nas licznie artyści którzy realizują tu swoje projekty i szukają inspiracji – co nie wymaga większego trudu.

Niecodzienność tego miejsca to również ludzie, którzy wracają tu od lat, zakochani w tym miejscu, mogący sobie tu pozwolić na totalny spokój, bez uczęszczania w „bulwarowych spacerach”. Śpiew przy ognisku, wspólne zabawy sportowe i śmiech – to również spotykane tutaj atrakcje.

Dąbkowice znajdują się w odległości ok. 5km na zachód od miejscowości Dąbki i ok. 4km na wschód od miejscowości Łazy. Lokalizacja ta posiada korzystny dla zdrowia mikroklimat, który zapewniają rozległe, pokrywające wybrzeże i okolice lasy sosnowe oraz napływający z powietrzem morskim jod. Miejsce to sprzyja osobom z alergiami, w szczególności dzieciom z południa Polski.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż Dąbkowice z Dąbkami połączone są aleją prowadzoną całkowicie przez las, która jest ulubionym miejscem spacerowiczów, rowerzystów oraz osób uprawiających jogging. Aleja ta przebiega również przez miejsca gdzie jezioro Bukowo łączy się z morzem.

Serdecznie zapraszamy w terminie od 01.04 – 31.10.